Само в 7DniSofia.bg

Елица Костова пребори чехкиня в гладиаторски битка продължила 3 часа и 20 минути

елица костова

Елица Костова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Старе Сплави (Чехия) с награден фонд 25 хиляди долара и гостоприемство.

Поставената под номер №1 Костова победи в изключително оспорван мач квалификантката Мартина Колменя (Италия) с 6:4, 6:7(5), 7:6(2) за 3 часа и 20 минути игра.

В решителния трети сет българката губеше с 1:4, но успя да стигне до тайбрек. В него българката победи със 7:2 точки. За победата Костова си осигури 6 точки, следващата й съперничка е квалификантката Ана Бондар (Унгария).

В турнира на двойки Костова и Жаклин Адина Кристиан (Румъния) се класираха на четвъртфинал. Вчера Изабелла Шиникова също записа победи на сингъл и двойки.