Царско село се бетонира на върха във Втора лига

ЦСКА-Царско-Село-45-320x320

Царско село победи с 1:0 Созопол в последен мач мач от 21-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение отбеляза Павел Петков в средата на втората част. В 65-ата минута Петър Кюмюрджиев спъна в наказателното поле Божидар Кацаров и съдията Димитър Буров посочи бялата точка. Зад топката застана Петков. Първият му удар беше спасен от вратаря Свилен Нотев, но при добавката топката се оплете в мрежата.

Гостите от София бяха по-активни през целия мач и заслужено стигнаха до успеха. Пропуски пред вратата на домакините направиха Петков и Светослав Диков.

По този начин Царско село запази преднината си от три точки на върха в класирането на Втора лига. Столичани записаха шеста поредна победа и вече имат 47 точки, докато вторият Ботев (Враца) е с 44.

Созопол от своя страна започва да губи надежди за спасение. Тимът от морския град, чийто президент е вече бившият член на Изпълкома на БФС Панайот Рейзи, остава на предпоследно място с едва 14 точки, на цели 10 под чертата.