Франция в краката на Григор! Размазваща победа само за 67 минути! Вече спечели 136 255 евро

Григор Димитров

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира безпроблемно за 1/4-финалите на турнира от сериите Мастърс в Париж. Това стана факт, след като нашето момче стигна до експресна победа над Александър Бублик (Казахстан) с 6:2, 6:2 за 1 час и 7 минути.

Българинът беше много убедителен в първия сет, а във втория трябваше да се справи със значително вдигане на нивото на отигравания от страна на съперника му. Независимо от това топ ракетата ни постигна необходимите пробиви и завърши срещата категорично на свой сервис.

Така на четвъртфиналите Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между Хуберт Хуркач и Франсиско Серундоло.

Към момента първата ни ракета е заработил 136 255 евро и 180 точки за световната ранглиста, в която заема 17-ото място.