Браво! Гришо взе сет на Джокович

1684075532profimedia-0775812809

Григор Димитров и Новак Джокович играят оспорван мач от третия кръг на турнира Мастърса 1000 в Рим с награден фонд 8,64 милиона евро. Българинът загуби първия сет с 3:6, след което спечели втория с 6:4.

Първата ни ракета среща световния №1 за 12-и път в кариерата си. До момента Гришо има само една победа над Ноле – преди цели 10 години в Мадрид. Положителното в случая е, че успеваемостта за двамата в преките им двубои на червени кортове е 50 на 50.

Това е втората им среща от началото на годината. Припомяне, че в третия кръг на Aустелиън Оупън Джокович надви Димитров със 7:6(7), 6:3, 6:4.

В първата си среща в тазгодишното издание на Мастърса в Рим Григор елиминира Стан Вавринка след успех с 6:4, 7:6(3).

Джокович, който на 22 май ще навърши 36 години, не показа много убедителна игра срещу аржентинеца Томас Мартин Ечевери – 7:6(5), 6:2 след малко под два часа игра. Ноле все още се възстановява от контузия в дясната си ръка, но продължава да ниже победа след победа.

ПЪРВИ СЕТ
Гришо осъществи ранен пробив на нула, след като Джокович стартира мача с двойна грешка при първото си подаване. Ноле започна силно втория гейм и поведе с 40:0, след което успя да върне пробива – 1:1.

В третия гейм Димитров успя да върне със сечен бекхенд, а след докосване във филето, поведе с 40:0 и получи три шанса за пробив, но не успя да се възползва. Така преди първата почивка Джокович поведе с 2:1.

След 18 минути игра сърбинът успя отново да пробие Григор – 3:1. Световният №1 успя бързо да спечели петия гейм. В шестия българинът съумя да спечели първото си подаване, след като реализира сечен бекхенд на мрежата при 40:15. Джокович дръпна с 5:2, след като не срещна трудност в своя сервис гейм и се доближи до победата в първия сет. Григор започна осмия гейм с ас, след което обаче направи двойна грешка, последвана от нов ас за българина. Джокович успя обаче да изравни – 40:40, но хасковлията успя да вземе осмия гейм, продължил цели 10 минути – 5:3.

Ноле успя да вземе първия сет, след като осъществи ас, след като бе повел с 40:15 – 6:3.