Известни са победителите в турнирите на двойки на Държавното първенство до 16 години (Снимки)

4

Днес станаха ясни победителите в турнирите по двойки на Държавното лично първенство на открито юноши и девойки до 16 годишна възраст

Надпреварата се провежда на кортовете на ТК „Спорт Палас“, гр.Сливен.

При юношите титлата спечелиха представителите на ТК „Авеню“, гр.Бургас – Веселин Киселков и Денислав Проданов. Във финалната среща Киселков и Проданов победиха с 6:2, 6:4 Александър Темов ТК „Диана“, гр.София и Мерт Рамадан ТК „Хасково“, гр.Хасково.

При девойките шампионки станаха състезателките на ТК „Хасково 2015“, гр.Хасково – Далия Георгиева и Лилия Димова. Във финала Георгиева и Димова победиха в драматичен мач с 2:6, 6:3, 10- 8 Виолина Митрофанова ТК „Спорт Палас“, гр.Сливен и Дария Великова ТК „15:40“, гр.София.

На смесени двойки титлата спечелиха Михаил Иванов ТК „15:40“, гр.София и Виолина Митрофанова ТК „Спорт Палас“, гр.Сливен. Във финала те се наложиха със 7:6(5), 6:0 над Самуил Конов ТК „Испано“, гр.Варна и Елена Кралева ТК „Авеню“, гр.Бургас.