Левски търси първа победа като гост на Берое. „Сините“ не са си тръгвали от Аязмото с трите точки от 2012 година

1-29

Стара Загора се превърна в доста трудна дестинация за Левски. През този сезон сините загубиха с 0:2 гостуването си на Верея, а срещу Берое стигнаха само до 0:0.

За последно столичани победиха зелените в дома им на 16 септември 2012 година. Тогава те направиха обрат през втората част. През първата изоставаха след попадение на Давид Каядо от дузпа, но след това стигнаха до успеха чрез точни изстрели на Марсиньо и Базил де Карвальо. Оттогава досега Левски гостува шест пъти на Берое и загуби пет пъти, като се добра само до едно реми – през есента на настоящата кампания.

Добрата серия на заралии започна през сезон 2013/14, когато те спечелиха с 1:0. През следващата биха с 2:1. През 2015/16 на два пъти удариха сините у дома – с 1:0 и 2:1. През пролетта на 2017-а те спечелиха с 1:0. В момента Левски е в серия от 4 шампионатни мача без успех над този противник (включително и мачовете в София) – 2 равенства и две поражения. Последната загуба бе в първата среща от плейофите – Берое победи с 2:1 на „Герена“.
Двата отбора са се изправяли 9 пъти един срещу друг по това време на годината под Аязмото, като повече поводи за радост са имали сините. В първите си 4 домакински мача през април срещу Левски, Берое не губи нито веднъж – три равенства и 1 победа. За първи път сините печелят визита в Стара Загора в четвъртия месец от годината на 05.04.1987 година – с 3:2. След това столичани стигат до още 3 победи. Заралии са общо с 2, а равенствата са 3.
Двата съперника не са играли досега за първенство на 29 април.

2010/11 ….24.04.2011 г. ….Берое – Левски ……….2:3

Баланс: 9 мача, 2 победи за Берое, 3 равенства, 4 победи за Левски, голова разлика 13-16

Заб.: Посочени са само мачовете в елита.