Само в 7DniSofia.bg

Жестоко удар за Григор Димитров! Гришо буквално беше размазан в Монте Карло…

григор димитров 2

Григор Димитров се бори здраво, но не успя да постигне сензация в 1/2-финалите на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло. Загуба с 0:2 сета за Григор срещу световния номер 1 в Тура – Рафаел Надал (Испания). 4:6, 1:6 в отделните части.

Надал е носител на 10 титли от престижното състезание в Княжеството, вече има баланс от 11:1 победи в преките двубои с Григор и е в серия от 34 поредни спечелени сета на клей във всички надпревари.

Димитров живее в близост до кортовете в Монте Карло. Мария Димитрова, майка на Григор, е в Княжеството, за да следи изявите на Гришо. Родният тенисист надви до 1/2-финалите в турнира на сингъл Пиер-Юг Ербер (Франция), Филип Колшрайбер (Германия) и Давид Гофен (Белгия). Рекордно достигане до Топ 4 на Мастърса в Монте Карло за Димитров и представяне на много високо ниво.

Другият 1/2-финал е Александър Зверев (Германия) / Кей Нишикори (Япония).

Мачът стартира със сервис-гейм за Надал на 40, в началото на двубоя. След това и брейк на 40 – 2:0 за Рафа. Подаване на 30 за Рафаел. Краля на клея поведе с 3:0 гейма до първата почивка в срещата. Въпросните 3 гейма обаче се играха около 20 минути, а Гришо показа чудесен тенис, но класата на Надал е колосална.

Гейм на 15 за Григор – 1:3.

Пробив за Димитров на 15. Пасивът на Гришо става 2:3 гейма.

Григор отрази възможност за брейк и изравни – 3:3!

Подаване за Рафа Надал на 15, 4:3 гейма в полза на Краля на клея.

Зададе се маратонски сервис-гейм на Димитров, българинът отрази точка за пробив и съумя да изравни резултата – 4:4. Бърз гейм за Матадора, 5:4 в полза на Надал.

Гришо сервира за оставане в сета – 15:0, 15:15 – двойна грешка, 15:30 – отново двойна грешка, 15:40, 30:40, точка, гейм и сет за Рафа Надал.

Втората част започна с подаване на 40 в полза на Матадора. Последва пробив за Надал. Сервис-гейм на 30 за Краля на клея и 3:0 до първата почивка в сет номер 2. Рафа донатисна турбото – 4:0, 5:0.

Гришо записа гейм в сета – 1:5. Подаване за Рафа и 6:1. Победа за Надал, предаде Блиц.