Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа първа загуба в новия турнир Лигата на нациите!

2111641934

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа първа загуба в новия турнир Лигата на нациите, който замени Световната лига. „Лъвовете“ отстъпиха с 1:3 (19:25, 25:22, 19:25, 20:25) на САЩ в среща, изиграна в Нингбо, Китай.

След вчерашния труден успех срещу домакините, днес българите излязоха със самочувствие. В първия гейм родните волейболисти започнаха по прекрасен начин, повеждайки на първото техническо прекъсване с 8:6. След блок-аут и по-голяма концентрация, американците успяха да поведат с 11:10.

Американците подобриха играта си във фаза защита, което им донесе комфортен аванс от 14:11. На втората техническа пауза България изоставаше с 16:13. Отличният блок дори увеличи преднината на янките, които спечелиха първия гейм с 25:19.

Във втората част българите отново започнаха силно и поведоха с 5:3 след прекрасен троен блок. САЩ обаче обърна и взе аванс от 8:7. Последваха нови добри блокади и три поредни точки за България. Импулсът в играта на волейболистите на Пламен Константинов продължи, което накара наставникът на американците – Джон Спероу, да вземе прекъсване при 12:9.

След почивката съперниците на България промениха играта си и след хубава блокада и лошо посрещане от страна на Георги Братоев, Константинов бе принуден да вземе почивка при 12:12. Грешки на Розалин Пенчев дадоха преднина на съперника – 14:16.

Флот-сервисите на Георги Братоев успяха да затруднят американците, а като резултат силната българска блокада преобърна развитието на гейма, давайки преднина от 18:17 за „лъвовете“. Силният начален удар продължи да помага на родните играчи и те в крайна сметка изравниха резултата в геймовете – 1:1.

Вместо да продължат в същото темпо, българите стартираха третия гейм колебливо. САЩ набързо поведе с 8:4. След техническото прекъсване момчетата на Константинов се посъвзеха, направиха дълга серия и сведоха изоставането си до една точка – 10:11. Страхотната игра на Бенджамин Патч накара треньорът ни да вземе тайм-аут при 10:13.

След почивката последваха редица грешки в родното посрещане. „Лъвовете“ се противопоставяха на американците до 16:20, но не успяха да се преборят за нещо повече в гейма – 25:19.

Четвъртият гейм вървеше точка за точка, но силните сервиси на янките отново дойдоха на помощ. Тейлър Сандър подобри още повече играта си и преднината стана 5 точки за САЩ – 17:12. Силна серия от 6 поредни точки върна България в гейма благодарение на Валентин Братоев. Негово лошо посрещане обаче увеличи аванса на САЩ и съперникът ни затвори мача след 25:20.

Последната среща на България в Китай е утре (неделя) от 11 ч. Съперник на „трикольорите“ е отборът на Аржентина.