ИЗВЪНРЕДНО! Гришо – мощен и безпощаден! Смачка французина в Барселона!

Григор Димитров

Григор Димитров започва участието си на турнира в Барселона от категорията АТР500 с награден фонд 2 510 900 евро. Българинът почива в първия кръг, а днес играе срещу 33-годишния французин Жил Симон. Французинът в момента е 70-и в световната ранглиста. Той има 13 титли на сингъл в кариерата си, една от които през този сезон в Пуне (Индия) в началото на януари.

Днешният сблъсък на Григор и Симон е под №9 помежду им – французинът води с 5:3 победи. За последно двамата играха на турнира „Мастърс“ в Синсинати през 2016 година, когато българинът победи убедително с 6:1, 6:3.

ПЪРВИ СЕТ
Григор Димитров започна първи на сервис и се наложи да обръща резултата от 0:30, за да затвори гейма за 1:0 в своя полза. Симон също не сбърка при първия си сервис гейм и изравни – 1:1 гейма. В третия гейм Григор Димитров се потруди доста, геймът мина три пъти през равенство 40:40, но в крайна сметка след дълго разиграване българинът спечели подаването си за 2:1 гейма. Последва гейм на нула за Жил Симон – 2:2 гейма. При следващото си подаване Григор Димитров бе на косъм да бъде пробит. Симон поведе с 40:0, но българинът изравни до 40:40 и дори имаше предимство. Последва ново равенство, ново предимство за Григор и този път спечелен гейм – 3:2 в полза на Димитров. Последва ПЪРВИ ПРОБИВ в мача на сметката на Григор Димитров, който поведе с 4:2 гейма. На свой сервис Григор Димитров затвърди пробива без колебание и поведе солидно с 5:2 геймаВТОРИ ПРОБИВ на сметката на Григор Димитров. На своето подаване Симон започна да прави грешки, Димитров стигна до първи сетбол, но прати топката в мрежата. Последва втори сетбол, а Симон направи двойна грешка и 6:2 гейма в полза на Григор Димитров.

ВТОРИ СЕТ
Григор Димитров бързо поведе с 1:0 гейма на свой сервис в началото на втория сет. ТРЕТИ ПРОБИВна сметката на Григор Димитров, който поведе с 2:0 гейма. Жил Симон започна да прави още повече грешки, а българинът играе перфектно към този момент. Григор спечели гейма на 30. На свое подаване Димитров направи двойна грешка први 30:30, но след това се съсредоточи и успя да затвърди пробива, печелейки гейма за 3:0 в своя полза (седми пореден спечелен гейм от Григор Димитров). Жил Симон най-после спечели гейм, с който намали изоставането си на 1:3 гейма. На следващото си подаване Григор Димитров затвори гейма на 30 и поведе с 4:1 гейма. Последва изключително маратонски гейм. Григор Димитров стигна четири пъти до опит за пробив. Първите два пъти при 15:40 и 30:40, а след това имаше два пъти предимство при 40:40. При петия опит Григор Димитров поведе с 5:1 гейма след ЧЕТВЪРТИ ПРОБИВ в срещата. В последния гейм Григор Димитров сервираше за спечелване на двубоя. Българинът поведе с 40:0, след това Симон намали, но все пак българинът затвори гейма и сета с 6:2.