Само в 7DniSofia.bg

Българи юнаци! Как се справиха нашите спортисти в турнира по карате „Podravina Open 2018“ в Хърватия

karate-2634848__340

Българските състезатели завоюваха два златни, три сребърни и 7 бронзови медала на силния турнир по карате „Podravina Open 2018“ в Хърватия, информира БГНЕС.

В град Джурджевац се събраха над 600 състезатели от 50 клуба и 6 държави. Сред тях бяха и българските представители от родния шампион КК „Никон“, които макар и в намален състав от само 6 каратеки се представиха отлично, като спечелиха 12 медала, което им отреди 7-о място в крайното генерално класиране.

Шампиони станаха Николай Цанев и Роберто Петров, а наред с това България спечели още 3 сребърни и 7 бронзови отличия.

Турнирът в Хърватия бе отлична последна контрола преди Националното ни първенство, в което шампионите ще защитават за седми път титлата си.