ЦСКА може да направи нещо, което никой друг не е правил на Лудогорец…

ЦСКА Лудогорец 2 (40)

В петък ЦСКА може да се превърне в първия отбор, който побеждава два пъти Лудогорец като гост в елита. Разградчани имат само 7 шампионатни поражения за близо 7 години в елита, като всичките са от различни съперници.

За последно именно армейците си тръгнаха с 3-те точки от „Лудогорец Арена“ след 2:1 на 5 ноември 2017 г. Другите отбори, които са побеждавали орлите в техния дом, са Черно море, Литекс, Левски, Берое, Дунав и Локо Пловдив. Първото поражение на Лудогорец в Разград е на 29 март 2012 г. – 0:2 от Черно море. Най-тежката загуба пък е от Литекс – 2:4 на 20 октомври 2013 г. За Лудогорец бележат Мисиджан и Дяков от дузпа, които и сега са в отбора, а за ловчанлии са точни Мирослав Манолов, Бодуров (изгонен в 89-ата минута), Юрген Джазула (дузпа) и Симеон Славчев. Сега в ЦСКА играе Бодуров, а в онази среща за 3 минути за Литекс се включва и настоящото крило на армейците Кирил Десподов.

Лудогорец записва още една домакинска загуба през 2013 г. – на 7 декември от Левски с 0:1. Следват 40 двубоя, в които разградчани не падат на свой терен, като серията им продължава две години и половина и е прекъсната от Берое – 0:2 на 22 май 2016 г. В този момент обаче Лудогорец вече си е осигурил титлата и пуска предимно резервни футболисти. Прави впечатление, че само през последната година орлите са загубили 3 пъти като домакини, а преди това за почти 6 лета в елита са паднали в едва 4 срещи на своя стадион. На 9 април 2017 г. Дунав спря Лудогорец с 1:0 (гол на Аясс), а Локо Пд спечели с 2:1 на 31 май. Двубоят със смърфовете беше без значение за разградчани, които си бяха подпечатали титлата и използваха резерви в този мач.