Само в 7DniSofia.bg

Левски с нов звучен шамар по ЦСКА

левски

Юношите на Левски до 14 години отвяха с 5:1 на стадион „Георги Аспарухов“ връстниците си от ЦСКА в отложен мач от четвъртия кръг на втората фаза на столичното първенство.

Хеттрик за победата записа Габриел Йорданов – в 29-ата, 35-ата и 50-ата минути, а по един гол добавиха Ернан Ангелов в 20-ата и Мартин Стоянов в 60-ата.

Ернан е син на бившия голмайстор на Левски Емил Ангелов-Бабангида. Талантът играе на висота в школата на „сините“ и ниже гол след гол. Ангелов-младши наказа ЦСКА и при предишното дерби, спечелено от Левски с гръмкото 7:0 (на 23 март). По-рано през сезона тази формация на „сините“ записа и 5:0 срещу ЦСКА отново в мач от столичното първенство.

Воденият от треньора Милен Гаджев отбор е на първо място в класирането с 55 точки, с 6 повече и мач по-малко от втория Славия.

Съставът на Левски U14: 1. Цветан Цветков (36 – 12. Александър Митев), 2. Мартин Гайдев, 3. Пиер Дамянов (61 – 14. Никола Младенов), 4. Любен Бакърджиев (53 – 15. Андрей Попов), 5. Реджеп Джугдан, 6. Георги Камбитов (к) (45 – 16. Денислав Василев), 7. Мартин Стоянов (61 – 20. Денислав Борисов), 8. Ернан Ангелов (53 – 17. Калоян Митев), 9. Габриел Йорданов, 10. Денис Милетиев, 11. Денис Стоилков (45– 18. Томислав Петров).