Само в 7DniSofia.bg

Шокиращо! Левски подскочи и попиля съдия

левски цска 1948

Левски реагира остро срещу главния съдия на мача срещу ЦСКА 1948 от 21-ия кръг от efbet Лига. „Сините“ спечелиха мача в Бистрица с 2:0. Въпреки това те критикуват Васимир Ел-Хатиб, като дори извадиха редица спорни положения по минути от срещата.

Ето какво написаха „сините“ на официалния си сайт:

„Левскари,

Изказваме острото си възмущение от съдийството на рефера Васимир Ел-Хатиб и ръководената от него съдийска бригада по време на срещата от 21-ия кръг на Първа лига срещу ЦСКА 1948 играна на 26 февруари на стадион „Витоша“ в Бистрица.

Главният арбитър не спази основен принцип в съдийството – да отсъжда само и единствено според Правилата на играта Футбол. С част от решенията си по време на срещата Ел-Хатиб демонстрира тенденциозно отношение спрямо Левски, показвайки различен критерий в отсъждането на нарушения, при играта с ръка и санкционирането с жълти картони. Главният съдия не взе отношение и при опитите за симулация от страна на футболисти на ЦСКА 1948.

В подкрепа на нашата позиция, прилагаме и видеоматериал с част от грешките на главния арбитър!

10-та минута – неотсъдено нарушение на Галин Иванов срещу Димитър Костадинов (потенциален жълт картон за футболиста на ЦСКА 1948)

13-та минута – неотсъдено нарушение на Галин Иванов срещу Патрик-Габриел Галчев (изблъскване в гърба) и създаване на потенциална голова ситуация пред вратата на Левски

19-та минута – неотсъдена игра с ръка на Симеон Петров

22-ра минута – неотсъдено задържане от страна на Венцислав Василев срещу Билал Бари

25-та минута – отсъждане за игра с ръка на падналия на терена Андриан Краев и санкциониране на играча на Левски с жълт картон

35-та минута – симулативна игра на Галин Иванов (потенциален жълт картон за футболиста на ЦСКА 1948)

42-та минута – пресилен жълт картон за Велтон

45+2-ра минута – отсъдено нарушение срещу Васил Шопов при чиста игра за топката от страна на Андриан Краев

65-та минута – несъществуващо нарушение на Уелтън срещу Георги Русев

72-ра минута – задържане от страна на Мартин Тошев срещу Ноа Сонко Сундберг. Нарушението е отсъдено в полза на ЦСКА 1948

74-та минута – нарушение на Реян Даскалов срещу Филип Кръстев. Потенциален жълт картон за футболиста на ЦСКА 1948

76-та минута – нарушение с прекомерна агресия от страна на Александър Александров срещу Цунами. Футболистът на ЦСКА 1948 не е санкциониран с жълт картон

80-та минута – Велтон е фаулиран от Симеон Петров, който е последен в отбраната на ЦСКА 1948. Действие, което не води до отсъждане на нарушение и директен червен картон на защитника на ЦСКА 1948

90+4-та минута – рикошет в крака на футболист на ЦСКА 1948 и отсъден тъч в полза на домакините пред погледа на четвъртия съдия на срещата.