Само в 7DniSofia.bg

Докато чакаме Гришо, една българка вече мачка на Wimbledon. Чаровната Виктория Томова на крачка от нещо ексклузивно

виктория томова

Виктория Томова започна с победа участието си в квалификациите на Уимбълдън.

Тя надигра 18-годишната австралийка Джейми Фурлис с 6:3, 2:6, 6:4. В първия сет Томова поведе с 3:0, но допусна изравняване за 3:3.
След това българката реализира нова серия от три поредни гейма и си осигури спечелването на откриващата част.

След почивката при 2:2 Фурлис реализира серия от четири гейма на сметката си и изравни общия резултат. В третия сет Томова пак поведе с 3:0, но се стигна до равенство при 4:4. Все пак тя проби и отново и затвори мача в десетия гейм.

Така за следващия си мач Томова очаква Тамара Корпач от Германия или Аяно Шимизу от Япония. Дотук Томова не бе достигала втори кръг на квалификациите на Уимбълдън.

Най-доброто й постижение в Големия шлем е участието в първи кръг на Откритото първенство на Австралия през тази година.