Вики Томова приключи участието си на “Ролан Гарос”

виктория томова

Първата ракета на България Виктория Томова приключи участието си в квалификациите за тенис турнира от “Големия шлем” на клей “Ролан Гарос” с тежко поражение във втори кръг. Българката бе сразена с 6:1, 6:3 от 201-ата в световната ранглиста Бианка Ванеса Андреску от Канада за само 65 минути игра.

Томова допусна цели три пробива в първия сет, а във втория загуби още първото си подаване, и то на нула. Тя имаше четири шанса за връщане на статуквото в мача в петия гейм, но ги пропиля, а впоследствие още с първия си мачбол канадката си осигури крайната победа.

Миналата година в Париж Виктория отпадна още в първия квалификационен кръг, а сега поне записа един успех в пресявките. За място в основната схема Андреску ще се изправи срещу победителката от двубоя между Он Жабер (Тунис), която вчера елиминира Сесил Каратанчева или поставената под номер 22 в пресявките Ришел Хогенкамп.

Българката все пак заработи 20 точки за световната ранглиста и 11 хиляди евро от наградния фонд.