Григор Димитров се справи с Гофен и за първи път е на полуфинал в Монте Карло

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите на Мастърс 1000 турнира на червени кортове в Монте Карло. Димитров победи с 6:4, 7:6 (5) Давид Гофен в мач продължил 1 час и 47 минути. Двамата топ тенисисти изиграха страхотен двубой, който предложи куп обрати и драматични моменти.

Това беше 7-и успех за Григор от 8 мача с белгиеца. Малко по-късно днес двамата отново ще излязат на корта, но този път ще си партнират. Те ще играят на четвъртфинал в турнира на двойки срещу Марах (Австрия) и Павич (Хърватия).
Димитров и Гофен си размениха по един пробив в първата част, преди българинът да направи още едни пробив в десетия гейм за 6:4.

През втората част Гофен стартира отлично и поведе с 4:0 гейма, след което преднината му стана- 5:1. Димитров не предаде сета и спечели следващите пет гейма за 6:5. Сетът се реши в тайбрек в който Димитров спечели със 7:5 точки.
На полуфиналите Григор Димитров ще играе срещу 10-кратния шампион в турнира Рафаел Надал или австриеца Доминик Тийм.