ЧУДО! Ето какво ни мотивира най-много да сменяме работата! Защо търсим нова?

Пари

Най-важната причина да си търсим нова работа е по-добра заплата от тази, която понастоящем получаваме, сочи международно онлайн изследване в 10 европейски страни (България не фигурира сред тях), на което се позовава Zaplatomer.bg, проект на JogTiger.bg, пише TechNews.bg.

Повечето пари и материални придобивки са решаващият фактор за 63% от хората при избора между различни предложения за работа и основен критерий за смяна на работното място при близо три четвърти от тези, които имат усещането, че не са добре платени.

Атрактивната длъжностна характеристика е вторият по важност фактор при вземането на решение за смяна на работното място. По-ангажиращата работа пък e силен мотиватор за промяна за доволните от сегашната си заплата. Това обяснява и третия по значимост критерий – вдъхновяваща и стимулираща среда, в която един служител може да се възползва максимално от своите знания и умения.

Тези факти се открояват в последното международно проучване на удовлетвореността и предпочитанията, свързани със заплатите, проведено от Paylab.com през ноември и декември 2017 г. сред 41 321 респонденти в 10 европейски държави.

Според обобщените резултати от проучването, ключовите въпроси с най-висок приоритет за работещите хора, когато те трябва да избират между различни предложения за работа, са:

Какво ще получа?

Дали новата ми работа ще е по-интересна?

Какви възможности за развитие ще имам?

Промяната в кариерата трябва да си струва – особено във финансов аспект. Но много хора споделят и други критерии, които са важни за тях при вземането на решение за смяна на работата.

Наличието на по-добри отношения на работното място в сравнение с тези на текущото е важно за всеки от трима от десет служители. За жените това е с по-голямо значение отколкото за мъжете. За приблизително същия брой хора потенциалът за развитие на кариерата е важен критерий за избор.

За 28% от отговорилите възможността компанията да предлага гъвкавост под формата на плаващо работно време, работа от вкъщи, повече дни отпуск или работа на непълен работен ден, е значителен фактор. Тази тенденция се наблюдава по-често сред жените.

Напишете коментар

Вашият e-mail адрес няма да бъде публикуван.