Само в 7DniSofia.bg

Извънредно! „Род Лейвър Арена“ е във възторг! След жестока битка, Гришо повежда с…

григор димитров 2

Мачът започна с маратонски сервис-гейм на Гришо, нашият не позволи да се стигне до брейк и поведе с 1:0. Експресно подаване за Кирьос и 1:1. Гейм на 30 за Григор – 2:1. Без пробиви до първата почивка в сблъсъка. Още 2 гейма за сервиращите – 2:2, 3:2. В този момент Ник изпита сериозни трудности при подаването си, Гришо стигна до 3 възможности за брейк, но австралиецът не се пречупи и изравни – 3:3. Бърз гейм за Димитров и 4:3,предаде ПИК. Поредицата от геймове за сервиращите продължи – 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6.

Ключов тайбрек!

1:0 точки за Гришо!

Мини-пробив – 2:0. Ас на Ник – 2:1.

Прецизно разиграване за Григор – 3:1, Димитров страхотен от основната линия – 4:1.

Кирьос намали пасива си – 2:4. Още един мини-брейк за Гришо – 5:2!

Ник връща единия мини – пробив, 5:3 за Григор. Много важна точка – 6:3 за Димитров.

Двойна грешка на Ник Кирьос! 7:3 точки за Гришо в тайбрека! 1:0 сета за тенис-ракета номер 1 на България.

В началото на втория сет доминацията на подаващите не стихна, частта стартира с 6 гейма в полза на сервиращите. При резултат 3:3, Димитров включи турбото. Нашият направи поредица от ювелирни отигравания и проби! Първи брейк в мача – 4:3 за Григор.

Сервис-гейм на нула, преднината е затвърдена – 5:3. Кирьос намали пасива си – 4:5.

Гришо подава за сета, нашият стигна до точка за затваряне на частта, Ник обаче осъществи поредица от класни отигравания и проби. Огромна драма – 5:5.

Бърз сервис-гейм за Кирьос, Ник има аванс – 6:5. Димитров изравни – 6:6.

Още един изключително важен тайбрек!

Кирьос подава – 1:0 точки за Ник.

Гришо печели 2 точки при негов сервис – 2:1 за Димитров.

Мини-брейк – 3:1 за нашия! Кирьос намали изоставането си – 2:3.

Много важна точка за Григор – 4:2. Ник обаче върна мини-пробива – 4:3 в полза на Гришо.

4:4. Още един мини-брейк за Димитров, ключов момент – 5:4 за нашия!

2 точки за Гришо на сервис – 7:4 резултат в тайбрека! 2:0 сета за Григор.