ГОРДОСТ! Гришо с летящ старт на Аустралиън Оупън! Димитров разказа играта на Новак…

Григор Димитров

Григор Димитров стартира отлично тазгодишното си участие на Аустрелиън Оупън. Българинът очаквано елиминира австрийския квалификант Денис Новак след победа с 6:3, 6:2, 6:1.

Това беше първи мач на българина с Новак, който не може да се похвали със сериозни успехи в тура, както и в ранглистата, където рекордното му класиране е №195. В момента австриецът е 224-и в света.

Във втори кръг в Мелбърн Григор ще спори срещу победителя от мача между Елиас Имер и Макензи Макдоналд, които също влязоха в основната схема от квалификациите.

Припомняме, че миналата година първата ни ракета достигна до полуфиналите в Мелбърн, където загуби след епичен мач срещу Рафаел Надал.
ГРИГОР ДИМИТРОВ – ДЕНИС НОВАК 6:3, 6:2, 6:1

ПЪРВИ СЕТГришо започна с двойна грешка, но изравни с воле. Втора двойна грешка дойде за 40-30, но след нея световният номер 3 затвори подаването си с ас. Денис Новак взе своето подаване на 15 за 1:1 гейма.

Третият гейм беше далеч по-оспорван oт първите два. Непредизвикана грешка на Григор намали аванса му до 30-15. При 40-15 имаше размяна на мощни форхенди, на която Димитров не издържа, а при следващото разиграване негов удар срещна мрежата – дюс. С два убедителни сервиса българинът затвори подаването – 2:1.

Непредизвикана грешка на Денис Новак даде два брейкбола на Гришо в четвъртия гейм. След ретур топката се озова в мрежата и Димитров проби съперника – 3:1, след което затвърди пробива си с гейм на нула – 4:1.

След това Денис Новак спечели подаването си и намали на 4:2, но нашето момче бързо го приземи с нов гейм на нула – 5:2.

Григор стигна до пет сетпойнта, но не успя да реализира нито един. В крайна сметка Новак взе гейма – 5:3. Димитров стигна до 40-0 в деветия гейм, но допусна две грешки, като при 40-15 прати форхенд в мрежата. Българинът все пак съумя да вземе гейма и сета – 6:3.

ВТОРИ СЕТ
Димитров започна отлично. Българинът стигна до три точки за пробив и успя да реализира такъв от втория опит – 1:0, след което го затвърди с гейм на нула – 2:0. Новак взе подаването си на 30, спечелвайки първи гейм във втория сет – 2:1.

Австриецът реализира хубав бекхенд, след което прати топката ш мревата. Макар да се стигна до 15-30, Григор обърна бързо и взе подаването си – 3:1.

Добро сервиране изведе Новак до 30-0. Григор изравни – 30-30, но след това отново австриецът дръпна. Великолепен ретур на Григор му донесе дюс. Българинът спечели последвалото дълго разиграване с удивителен бекхенд по правата, а секунди по-късно стигна до спечелването и на този гейм с пробив – 4:1.

Двойна грешка, последвана от непредизвикана, дадоха преднина от 30-0 на Новак, а петата двойна грешка в двубоя на Григор донесе два брейкбола на австриеца. Новак обаче беше разочарован от безупречната игра на българина, който направи 5:1. След изпуснатия шанс за пробив, австриецът изостана с 0-30 в своето подаване, но успя да обърне. При 40-30 изпрати топката в аут – дюс. Сервис в тялото свърши работа при сложната ситуация, след което мощен форхенд измъкна гейма за Новак – 5:2.

Григор откри с ас от втори сервис. Началният удар продължи да затруднява посрещащия и скоро видяхме два сетбола, като втория бе реализиран с ас – 6:2 и спечелване на втория сет, предаде Блиц.