Драма! Лудост! Екшън! Григор Димитров го направи! България полудя от исторически кеф! Лондон и Доминик Тийм в краката на Гришо

7 Dni Sofia13.11.2017
Григор Димитров

Григор Димитров започна така както мечтаеше  Финалите на АТР в своята “Мисия Лондон” – с историческа първа победа.

Гришо надигра в “О2 Арена” австриеца Доминик Тийм с 2:1 и стана първия състезател с успех в неговата група „Пийт Сампрас. След това бе срещата между Рафа Надал и Давид Гофен.

Българинът взе първия сет след един пробив с 6:3. Във втория обаче допусна такъв при 6:5 за Тийм, което позволи на австриеца да изравни резултата.

В решителния трети сет Григор бе състезателят, който натискаше повече. При 2:2 той изпусна 3 точки за пробив, но при 3:3 вече нямаше грешка и го направи! Взе си после, макар и трудно, своето подаване за 5:3.

След това обаче последва необясним срив и при 4:5 Гришо профука шанса си да спечели мача, губейки гейма.

Това обаче не бе края на една лудост. Димитров веднага си върна пробива и поведе с 6:5. За да финишира накрая със 7:5.